Login or register
TVRMobile BETA
TV

Oleksandr Ponomaryov


Mostly Credited As: Oleksandr Ponomaryov
Birth Name: Олександр Валерійович Пономарьов
Date Of Birth: August 09, 1973 (Age 42)
Country Of Birth: Ukraine
Birth Place: Хмельницький

Oleksandr Ponomaryov


Олександр Пономарьов народився 9 серпня 1973 року у місті Хмельницький. Олександрів батько Валерій — з Хмельницького, а мати — Любов Анатоліївна — з Донецька.

У дитинстві Сашко хворів на малокрів'я. Підлікувавшись, вiн зовсім змінився: став постійно битися з хлопцями, належав до хуліганських компаній. А з 6 років вирішив вкласти всю свою силу в бокс, яким професійно займався до 15 років.

Змалку мати помітила в сина ще один талант — співочий. Але батьки не могли знайти гроші на музичну школу, а перше фортепіано Олександр отримав, коли вже закінчував восьмий клас. Та Сашко протягом усього дитинства співав у дворі під гітару. Так, коли йому було 12 років, з'явилася пісня «Святая Анна». Сашко навіть співав її під вікнами однієї однокласниці, яка йому подобалася.

Під час одного з боксерських поєдинків Сашко пропустив удар в голову. Травма призвела до швидкої втрати зору. Лікарі звеліли Пономарьову відмовитися від боксу. Хлопець якраз закінчив 8 клас. З'явилася можливість вступити в училище, яких тоді в Хмельницькому було 3 — медичне, педагогічне та музичне. Сашко вибрав музичне (з огляду на давню любов до музики). На вступному іспиті Олександр Пономарьов співав пісню «Ніч така місячна».

Після закінчення в 1993 році Хмельницького музичного училища по спеціальності хормейстр і вступу на вокальний факультет Львівського музичного інституту ім. М. В. Лисенка перший же виступ Олександра Пономарьова на великій сцені завершився тріумфом. На «Червоній руті-93» в Донецьку він виграв перше місце і приз за найкращий вокал. А по закінченні року молодого співака визнали кращим поп-співаком України. У 1995 р. Олександр Пономарьов стає володарем Гран-прі Міжнародного конкурсу молодих естрадних виконавців імені Володимира Івасюка в Чернівцях. Популярність Пономарьова зростає, що, в свою чергу, спричинює переїзд у Київ та перевід до столичної Національної музичної академії.

У 1996 р. на престижному Міжнародному конкурсі молодих виконавців «Ялта-96» Олександр стає володарем Гран-прі. Цього року виходить у світ перший альбом Олександра Пономарьова «З ранку до ночі». У 1997 р. на Міжнародному фестивалі «Таврійські ігри» Пономарьов отримує нагороду Всеукраїнської премії в галузі музики та масових видовищ «Золота Жар-птиця» у номінації «Співак року». Цього ж року в межах загальнонаціональної програми «Людина року» Олександра Пономарьова називають «Зіркою естради року». Виходить у світ другий альбом Пономарьова «Перша і остання любов». 21 грудня 1997 р. в київському палаці «Україна» при повному аншлазі проходить сольний концерт Олександра Пономарьова — «Перша і остання любов». У 1998 р. Олександру Пономарьову присвоєно звання Заслуженого артиста України (на той час співак став наймолодшим Заслуженим артистом). В лютому-березні 1998 р. проходить перший в історії незалежної України «живий» всеукраїнський гастрольний тур Олександра Пономарьова по 25-ти містах України. 26 травня 1998 р. Олександр створює продюсерський центр «З ранку до ночі». 16 грудня 1998 р. в палаці «Україна» на церемонії нагородження Всеукраїнською премією в галузі музики та масових видовищ Олександру Пономарьову третій раз поспіль вручають перо «Золотої Жар-птиці» в номінації «Співак року». У 1999 р. Макс Паперник знімає відеокліп на пісню Олександра Пономарьова «Ніжними вустами», в листопаді цього року на екрани виходить кліп Олександра «Ти моя». У грудні 1999 р. Олександр Пономарьов отримує чергову премію «Золота Жар-птиця»: на думку музичних експертів, саме він є найкращим співаком країни 1999 р. 20 лютого 2000 р. тиражом у 125000 екземплярів виходить у світ третій альбом Олександра Пономарьова «Вона». 4 лютого 2001 р. відбулася прем'єра нового відео Олександра Пономарьова на пісню «Він чекає на неї» (автор музики та слів — Святослав Вакарчук). 18 травня 2001 р. виходить четвертий альбом Олександра Пономарьова «Він». Липень 2001 р. — Олександр Пономарьов знову стає «кращим співаком України» (він єдиний український артист, який п'ять разів поспіль здобував премію «Золота Жар-птиця»). Наприкінці 2001 р. проходять дві прем'єри відеокліпів на пісні «Крила» та «Вогонь». На «Таврійських іграх-2002» Олександр Пономарьов знову здобуває премію «Золота Жар-птиця». 3 листопада 2002 р. проходить прем'єра кліпу на пісню «Човен», знятого у Венеції. У травні 2003 р. Олександр Пономарьов з піснею «Hasta la Vista» (музика — Цвійка Пік, слова Міріть Шем-Ур, постановка пісні — Анатолій Залевський та театр «Різ ома») посів 14 місце на 48-му пісенному конкурсі «Євробачення» в Ризі (в якому вперше взяла участь Україна). В червні 2003 р. відбувається дебют Олександра в кіно (у чотирьохсерійному фільмі «Особисте життя» Олександр Пономарьов грає роль співака Влада Хмельницького).

2006 р. виходить у світ п'ятий альбом Олександра «Я люблю тільки тебе». 18 серпня 2006 р. Президент України Віктор Ющенко присвоює Олександрові Пономарьову звання народного артиста України.


TV Appearances

Голос країни (2011)As: Himself (Coach (Season 01 - 03))
Latest news


There are no news items yet
Trivia

No trivia added for this person
Oleksandr Ponomaryov Quotes

No quotes added for this person